Pytania i odpowiedzi

Co to jest litera styrodurowa ?

Jest to litera 3D wycięta z płyt styrodurowych (płyty XPS używane w budownictwie jako np. izolacja termiczna) o różnej grubości od 2 do 10 cm. Styrodur jest cięty – plotowany za pomocą specjalnych maszyn tzw. ploterów termicznych. Cyfrowa obróbka materiału zapewnia doskonałą jakość wykonania. Gotowy wycięty element jest pokrywany specjalną masą utwardzającą. Największym atutem takich liter jest ich niska cena w porównaniu do innych typów liter 3D. Ich trwałość nie przekracza kilku lat przy eksploatacji zewnętrznej.

Projekty reklam

Czy przygotowujecie Państwo projekty reklam, które chciałabym zamówić ?

Tak, przygotowujemy projekt graficzny w oparciu o oprogramowanie firmy Corel. Możemy wykonać prostą symulację montażu reklamy na obiekcie. Do tego celu należy nam przesłać zdjęcie miejsca gdzie ma być zamontowana reklama.

Czy zajmujecie się Państwo montażem liter 3D ?

Litery 3D przez nas wykonywane są przygotowane do samodzielnego montażu. Montaż może wykonać każda firma lub osoba z branży usług budowlanych np. instalatorzy oświetlenia, małe firmy zajmujące się remontami oraz wykończeniem wnętrz, oświetleniem itp. Instrukcję montażu dostarczamy wraz z literami. Do wykonania montażu nie są wymagane specjalistyczne narzędzia.

Jak zbudowana jest litera świetlna ?

Oświetlenie wewnętrznie litery to nowoczesne moduły LED. Boki i tył liter świetlnych wykonane z pcv lub plexiglasu ( typowy materiał używany do produkcji reklam ), front z plexiglasu barwionego w masie, czyli w całej strukturze. Całość jest klejona specjalnymi spoinami ( tzw. spawanie na zimno ) oraz składana w/g określonej technologii.

Jak należy zamontować litery podświetlane w kierunku podłoża ?

Montaż takich liter można wykonać we własnym zakresie :
Wystające dystanse z tyłu litery odznaczamy na ścianie. Następnie w tych miejscach wiercimy otwory o głębokości kilku cm ( wiertło powinno mieć średnicę dopasowaną do średnicy kołka rozporowego). Kolejno otwory wypełniamy kołkami rozporowymi. Później wkręcamy w kołki odpowiednie śruby, których średnica jest zgodna z średnicą dystansu litery. Następnie łączymy śruby z sobą specjalnymi nakrętkami. Dokonujemy teraz połączeń elektrycznych wszystkich liter ze wspólnym zasilaczem o napięciu wtórnym = 12 V ( biegunowość oraz moc zasilacza musi być zgodna z parametrami liter, jeśli nie mamy pewności jak samemu to poprawie wykonać, powinna to wykonać dla nas osoba z uprawieniami SEP ). Po poprawnym podłączeniu liter zabezpieczamy antykorozyjnie śruby, nakrętki oraz dystanse liter.

Koszty przesyłki

Jeśli bym chciał zamówić stojaki reklamowe. Jakie są koszty przesyłki, jak wygląda sprawa z płatnościami i jaki jest czas realizacji ?

Koszty przesyłki zależą od danego kuriera, jednak w przypadku zamówienia kilku stojaków jest to suma około 50 zł Brutto. Płatność gotówkowa następuje przy odbiorze przesyłki – kurier pobiera należność. Można również dokonać płatności przed wysyłką paczki. Czas realizacji tego typu produktów to około 5-7 dni roboczych. Więcej dodatkowych informacji można uzyskać wysyłąjąc do nas zapytanie o dany produkt.

Ile waży kaseton dwustronny ?

Jaki jest koszt wysyłki oraz w jaki sposób wymienić świetlówkę lub diody led ?

Waga kasetonu to około 5 – 30 kg w zależności od jego gabarytów. Koszt wysyłki kasetonu jest uzależniony od jego wymiarów. Wymiana świetlówki lub diod led następuje poprzez zdjęcie górnej pokrywy (elementu aluminiowego), wyjęciu płyty plexiglasu, zdjęciu uchwytów świetlówki lub odkręceniu modułów led. Czas wymiany zależy do rodzaju oświetlenia. W przypadku świetlówek zajmuje to około godziny. Przy diodach led może to zająć znacznie więcej czasu.

Kolory RAL